Chyba każdy młody piłkarz chce odnieść sukces i występować w wymarzonym zespole. Do osiągnięcia zamierzonych celów potrzebna jest pracowitość, szczęście i... przede wszystkim jednak talent. Najlepsi juniorzy nazywani są najczęściej "młodymi talentami" i tylko od nich zależy, czy zdołają wznieść się na wyższy poziom i zaistnieć w "dorosłej" piłce nożnej.
Podbramkowo zaprasza na przegląd Młodych Talentów!
Pod uwagę braliśmy nastolatków z całego świata (nasz scout miał trochę pracy). Zawodników urodzonych w roku 1993 i młodszych (a więc - nadal jeszcze nastolatków)! Na naszej liście znajdują się zarówno piłkarze grający w piłkę "dorosłą", jak i gwiazdy rozgrywek juniorskich. Wśród "wybrańców" znalazło się miejsce dla jednego Polaka. Obok opisu każdego piłkarza, zamieściliśmy jego podobiznę (w końcu te twarze będziemy oglądać w telewizji, internecie i gazetach przez następną dekadę (a nawet dłużej) Zapraszamy do lektury!






Czy będzie nowym Messim? Nie jest z Argentyny, więc pewnie nie. Ale będzie nowym Iniestą. Też nieźle!

Ostatnio młody Alen przeniesiony został do pierwszego zespołu i w wieku 16 lat oraz 102 dni strzelił swojego pierwszego ligowego gola. Niedługo potem wystąpił w spotkaniu Champions League przeciwko PSG (zespołowi znanemu jako Drużyna Zlatana). Nic wielkiego nie pokazał, ale dzięki temu znacznie podrożał i niedługo może być sprzedany z bardzo dużym zyskiem. Przed nim jeszcze dużo pracy, ale może być światową gwiazdą. Już teraz wspaniale kontroluje piłkę i nie boi się wchodzenia w efektowne dryblingi. Fajnie podaje i od czasu do czasu strzeli jakąś bramkę.


Od dawna imponuje skutecznością. W barwach Ipswich strzelił 13 goli w 65 meczach. Następnie trafił do Sunderlandu za osiem milionów funtów (kwota ta może jeszcze wzrosnąć). Na chwilę obecną w tym zespole strzelił jednego gola w 17 spotkaniach, ale ciągle dostaje kolejne cenne minuty gry. Gwiazda kadry Anglii U21. Wcześniej został wybrany najlepszym piłkarzem Mistrzostw Europy U17 roku 2010. Świetnie gra głową, ale musi jeszcze trochę popracować na siłowni. Mimo młodego wieku, jest już twarzą reklamową poważnej firmy - Umbro.

Ma 175 cm wzrostu i jest urodzonym w 1994 roku prawym obrońcą - być może następcą Daniego Alvesa lub Maicona. Na chwilę obecną - gracz pierwszego składu Mistrza Brazylii (16 meczów, 1 gol). Zdobył także Puchar Brazylii. Wallace jest szybki, nie boi się grać jeden na jeden (czasami jest to w przypadku obrońcy wadą) i niezły w obronie.

12. M'baye Niang - Od lat wielki talent. Nie tylko z Football Managera. Urodzony w 1994 roku francuski napastnik (ale może grać z powodzeniem w pomocy). Ma 184 cm wzrostu i cechuje się niesamowitą siłą i szybkością. W latach 2011-12 zdobył dla Caen pięć bramek w 30 spotkaniach. Po spadku drużyny z Ligue 1, trafił do Milanu (kwota pozostaje tajemnicą). Klub z Mediolanu przebił finansowo oferty Juventusu, Manchesteru City i Tottenhamu. Niang podpisał trzyletni kontrakt i niedawno zadebiutował w pierwszym zespole. Nadzieja kibiców Rossonerich i reprezentacji Francji. Będzie gwiazdą. Czy już w tym sezonie? Jeśli chodzi o fryzruę, to... wzoruje się na Mario Balotellim. W aklimatyzacji pomaga mu sam Kevin Prince Boateng.

13. Serge Gnabry - Rocznik 1995. Iworyjsko-Niemiecki skrzydłowy, który gra dla niemieckich reprezentacji juniorskich. Kiedyś był sprinterem i dlatego jest niezwykle szybki i dynamiczny. Do akademii Arsenalu przeszedł w 2010 roku za... sto tysięcy funtów z VFB Stuttgart (złoty interes). Od tego sezonu znajduje się w pierwszym zespole Kanonierów. W Premier League wystąpił raz, dwudziestego października (przeciwko Norwich). "Nowy Goetze"? A może "Nowy Gervinho"? Czas pokaże!
14. Souleymane Coulibaly - Nowa Nadzieja Tottenhamu. Iworyjski napastnik. Z łatwością dochodzi do sytuacji sam na sam, które potem zazwyczaj wykorzystuje. Mierzy tylko 172 cm wzrostu i jest wychowankiem włoskiej Sieny.
W wieku 13 lat wyemigrował do Włoch (w Wybrzeży Kości Słoniowej panowała wtedy wojna) i dołączył nowej rodziny swojego ojca (który jest aktualnie żonaty z Włoszką). Urodzony w 1994 roku snajper trafił do Londynu w 2011 roku i od tego sezonu trenuje z pierwszą drużyną. Podobno jest skuteczny, ale musi jeszcze sporo czasu poświęcić na treningi siłowe. W przyszłości może zastąpi Defoe. Życzymy mu wszystkiego najlepszego!


Tak, tak; on istnieje! Żyje i gra w Holandii.
Urodzony w 1995 roku lewonożny ofensywny pomocnik lub skrzydłowy. Perfekcyjny technicznie, skuteczny w ataku i... słaby w obronie. Drybler i miłośnik ciekawych fryzur.
Ricardo cały czas puka do bram dorosłej piłki. Jeśli okaże się nowym Sneijderem, to pewnie pójdzie wyżej. Gra w kadrach Juniorskich Holandii, a niedawno podpisał kontrakt do 2014 roku. Nieźle wykonuje stałe fragmenty gry. Największym problemem Kishny są kontuzje. Niedawno zmagał się z groźnym urazem kolana. Mamy nadzieję, że szybko pokaże pełnię swojego talentu. Miejmy go na oku!

17. Jordan Lukaku - Młodszy brat lidera naszego rankingu - Romelu (urodzony w 1994 roku). Czym różni się od brata? Ma zdecydowanie ciekawszą fryzurę! Ale to nie wszystkie różnice (bowiem to nie wygląd w piłce nożnej się liczy). Jordan Lukaku jest piłkarzem Anderlechtu.
Czasami gra na skrzydle, a kiedyś raczej występował z tyłu. W 2011 roku trener Ariel Jacobs przesunął Jordana do pierwszego zespołu i nie żałuje tej decyzji. Jordan jest nieco niższy (188 cm wzrostu), ale nieco dynamiczniejszy od brata. Młodszy Lukaku zaliczył 6 występów w lidze belgijskiej i marzy o transferze do Chelsea razem ze swoim bratem.
Ten utalentowany pomocnik występuje w kadrze U19 Belgii. Chyba ma mniejszy talent (na to przynajmniej wygląda) niż Romelu, ale... nigdy nie mów nigdy! Czasami pozory mylą!

Gwiazda zespołu ME i juniorskich reprezentacji Polski. Aktualnie nadal powraca do formy po bolesnej kontuzji barku (uniemożliwiła mu debiut w meczu o punkty w barwach pierwszego zespołu).
Kiedy wszyscy piłkarze Legii byli na letnich urlopach, Jagiełło dzielnie rehabilitował się w Carolina Medical Center na warszawskim Mokotowie. Dynamiczny i obdarzony niezłą techniką skrzydłowy. Dobry i skuteczny drybler. Być może próbowany będzie też w ataku. Mistrz Młodej Ekstraklasy 2011/12. Trzymamy kciuki za Pana Aleksandra. Jeśli uniknie poważnych urazów, będzie wielki !

Z wyglądu jest podobny do brata, Edena (gwiazdy zespołu należącego do Romana Abramowicza). Aktualnie obdarzony niezłą techniką i przeglądem pola Thorgan przebywa na wypożyczeniu w Zulte Waregem (9 meczów i 2 gole). Wcześniej grał w Lens (14 spotkań). Jest skrzydłowym lub ofensywnym pomocnikiem. W przyszłości ma razem z bratem decydować o przyszłości Chelsea. I oczywiście reprezentacji Belgii. Razem z Fellainim, braćmi Lukaku, Kevinem De Bruyne i Axelem Witselem. To będzie mocna ekipa.
20. Adryan - Młoda gwiazda Flamengo. Rocznik 1994, kolega Wallace'a i Lucasa Piazona. Nadzieja Brazylijskiej piłki nożnej i oczywiście niezła inwestycja!
Od roku 2011, ten mierzący 179 cm wzrostu utalentowany technicznie ofensywny pomocnik wystąpił w 21 spotkaniach na poziomie seniorskim i zdobył w nich dwa gole. Dużo rozgrywa i jeśli nie pójdzie drogą kolegi z drużyny - Adriano, to stanie się wielkim piłkarzem. Błyskotliwy, przebojowy. Być może zdąży załapać się do kadry Brazylii na mundial. Jeśli nie - na pewno wystąpi na jakimś innym turnieju.
Alen Halilović i... Zlatan Ibrahimović podczas meczu Ligi Mistrzów.

M'baye Niang - Nowy Mario Balotelli?
W nowym klubie Francuz szybko znalazł wspólny język z kolegam! (pierwszy z prawej). Już niedługo będzie go stać na jakiś lanserski zegarek!
Lucas Piazon jest nie tylko niezwykle utalentowanym piłkarzem. To prawdziwa gwiazda serwisu społecznościowego Instagram.
4 komentarze:
ZAJEBISTE Miki :)
Aleee fajne! Bardzo podoba mi się ten artykuł ! Bracia Lukaku to są wielkie talenty!
Pozdrawiam,
Maro
Zepsuło sie zdjęcie Jordana Lukaku, niedługo zmienię . Pozdro Czytelnicy.
Autor
Juz działa od dawna (od 1979 ). Pozdrowienia
Prześlij komentarz
Wszystkich czytelników komentujących Nasze artykuły, prosimy o podpisywanie się pod swoimi wypowiedziami, nie używania wulgaryzmów i o brak spamowania. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia wybranego - niestosownego - komentarza.
Redakcja.